Zdravý životní styl

Začátečnické chyby při posilování

21.2.2016

Každý z nás chce mít vypracované a pohledné svalstvo. Spousta z nás na tom pracuje, ale né všem se to podaří. v tomhle článku si prozradíme 4 nejčastější chyby, kvůli kterým se ke svalům nikdy nedopracujeme.

Přepálený start a žádný odpočinek

Velmi často se stane, že se do posilování pustíme s velikou motivací a vervou. Pár dní pak na sobě tvrdě makáme, a po chvíli vyčerpaní odpadneme. Výsledek přitom bude minimální, ale na další posilování už síla ani chuť nezbude.

Právě proto je nutné dodržovat odpočinek. Jeden den posilujme ruce, druhý den břicho, třetí den nohy a další dva dny odpočívejme. Díky odpočinku tento cyklus můžeme opakovat a u posilování vydržíme.

Posilování jen jedné části

Často se také zaměříme pouze na jednu část. Nejčastěji jde o ruce, nebo břicho. Pokud ale budeme namáhat pouze jednu část, velmi rychle ji unavíme a jsme u stejného problému, jako u prvního příkladu. Krom toho mít vypracovanou pouze jednu část nevypadá ani zdaleka tak dobře, jako mít vypracované všechny.

Zbrklé a neefektivní posilování

Při posilování je potřeba přemýšlet a soustředit se. Častou chybou je totiž využívání gravitace pro snadnější cviky. Například když děláme kliky, při směru dolů můžeme ruce povolit a shýbnout se k zemi s minimálním využitím svalů. To samé se dá dělat u přítahů nebo dřepů. Tento způsob posilování je ale neefektivní.

Pamatujte, že je lepší udělat 20 kliků pořádně, nežli 30 a odfláknout je.

Odpadnutí, žádná výdrž

Největší chybou při posilování pak bývá, že se po chvíli na cvičení vykašlete. Bez výdrže to ale nepůjde a je nutné cvičit pravidelně a dlouhodobě. Na začátku je nutné vytvořit si správný návyk a brát posilování jako součást našeho dne. Stejně jako si čistíme zuby, nebo obědváme, i posilování se může stát součástí našeho života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *