Zdravý životní styl

Jak zhubnout do jakéhokoli oblečení

14.4.2015

Naše redakce pro Vás připravila 3 nejdůležitější kroky k hubené postavě. Nechceme vám lhát, hubnutí je náročné. Stačí se ale držet těchto jednoduchých kroků a již za pár měsíců na tom budete daleko lépe.

Krok 1 – vytvořme si návyk na správnou stravu

Nejde ani tak o to měsíc držet dietu a tvrdě se snažit omezit tučné a sladké jídlo. Jde spíše o dlouhodobější proces, kdy si musíme vytvořit správný návyk. Jak na to? Změna musí přijít pomalu a plynule.

Na začátku se snažme snížit porce hlavních chodů. Uberme trošku masa a přílohy. Tuhle změnu si vykompenzujme například jablkem, hruškou, banánem, nebo chutným salátem. Takhle si postupně zvykneme na zdravější stravu.

Později můžeme z hlavní chodu zase ubrat a začít jíst více ovoce a zeleniny. Takhle z našeho jídelníčku pomalu vytlačíme většinu tuků a složitých cukrů. Nejlepší na tom je, že nám to ani nedá moc práce a námahy. Na tenhle jídelníček si zvykneme a bude pro nás samozřejmostí.

Krok 2 – začněme se hýbat

U pohybu je nutné začít pomalu a nenásilně. Pohyb a sport pro nás musí být samozřejmostí a každodenním návykem. Na začátku je dobré začít běhat. Začněme s úsekem 500 metru. Běhejme pomalu, klusem. Klus můžeme střídat s obyčejnou chůzí. Postupně úseky zvyšujme a přidávejme například 200 metrů. Až se dostaneme na vzdálenost přibližně 3 kilometrů, můžeme již s navyšováním přestat.

Kromě toho je dobré začít dělat kolektivní sport – fotbal, florbal, basketbal, volejbal a další. U tyhle sporty jsou daleko více zábavnější a více člověka motivují k pohybu.

Krok 3 – vydržme to

Nejtěžší na tom všem je vydržet to. Hubnutí je velmi náročné jak po fyzické tak po psychické stránce. Nejnáročnější je zejména první měsíc, kdy ani není moc patrný výsledek samotného hubnutí. Vydržte to! Po prvním měsíci se již začnou dostavovat první výsledky. Kila půjdou dolů a postava se začne rýsovat. Funguje to, vydržte. Za odměnu si pak pro sebe můžete udělat radost a koupit si nějaké pěkné oblečení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *