Móda a krása

Praktické tipy pro výběr kozaček – s námi nemůžete šlápnout vedle!

11.2.2016

Když nám příroda ukáže svou stinnou stránku a při pohledu z okna nám odměnou bude sychravé počasí, pak by jen blázen vyrazil do ulic v otevřeném typu obuvi. Nejjistější volbou pro takové chvíle jsou jednoznačně kozačky – vašim nožkám poskytnou ten nejlepší komfort a vašemu outfitu dodají ten správný šmrnc.

Vybrat si ty pravé ale rozhodně není jen tak a v tomto případě platí, že čím pestřejší nabídka, tím složitější výběr. Naštěstí máte náš dnešní článek, ve kterém vám s výběrem kozaček pomůžeme!

Sledujte kvalitu materiálu

Ať už si vybíráte kterékoli boty, nejdůležitějším kritériem je jejich materiál. Dojde-li ale řeč na kozačky, pak vám doporučujeme žádat pro sebe jen to nejlepší. Neinvestujte peníze do kozaček vyrobených z koženky, náhražek kůže nebo jiným materiálům na umělohmotné bázi, které by vám vlivem mrazivého počasí ztvrdly a pokud byste je vystavily větší fyzické námaze, mohlo by dojít k jejich popraskání a znehodnocení.

Nejlepší volbou je kůže. Je pravda, že se po finanční stránce jedná o náročný materiál, který ale na druhou stranu odolá mrazu. Kozačky vyrobené z koženky nebo umělých materiálů jsou vhodnou volbou na jaro nebo na podzim.

Proti zimě na vysoké podrážce

Od zimních kozaček se očekává, že vašim nohám poskytnou jen to nejlepší a prokážou maximální funkčnost. Jestliže nechcete po chvilce stání na zmrzlé ulici rozehřívat promrzlé prsty, pak vám doporučujeme vybírat takové kozačky, které disponují vyšší podrážkou – a to nejlépe alespoň půl centimetru. Investici do obuvi s podrážkami majícími tenkou vzduchovou vrstvu uvnitř se určitě nebraňte.

Nebojte se větší velikosti

Naším posledním doporučením bude myslet na správnou velikost zvolené obuvi – rozhodně se nebojte sáhnout po o číslo větším modelu. Máte-li například velikost 39, nebude od věci, pokud před nákupem zvážíte kozačky o velikosti 40 a to zvláště u takových bot, které jsou řezané do špičky. Obecně platí, že je-li noha v zimě utlačována nedostatkem prostoru, pak více mrzne, což u zimních kozaček není ten nejlepší předpoklad.

Pokud přemýšlíte nad koupí kvalitních kozaček, jednoznačně doporučujeme poohlédnout se zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *